Реал

  во

  Сантијаго Солари и официјално е потврден за нов тренер на Реал Мадрид, Аргентинецот доби договор со трајност до 30. јуни 2021. Шпанија По отказот на Хулен ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Британскиот весник „Дејли мејл“ објави листа на трошоците што ги имаат фудбалските клубови во Европа за плати на нивните играчи.На првото место на листата на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Европскиот шампион, Реал Мадрид и официјално ги реши сите дилеми на прашање за тоа кој ќе го води тимот во наредниот период, односно ќе биде наследник на Хулен ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Новиот тренер на Селта, Мигуел Кардосо не ја започна најдобро својата работа, откако по грешка се заблагодар на најголемиот ривал на клубот од Виго, Депортиво ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Реал Мадрид вечерва ја донесе конечната одлука – Сантијаго Солари останува тренер на клубот! „Кралевите“ неодамна го отпуштија Јулиен Лопетеги и за привремен ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари пронајде начин да го стабилизира Реал Мадрид и експресно воведе ред во составот кој го презема од Хулен Лопетеги, па така легендарниот играч ...
  сите 90 | | | веќе видена

  „Фудбал Ликс“ продолжува да ја тресе фудбалската јавност со скандалозните документи кои ги објавува, а се поврзани со малверзациите во фудбалот и договорите на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Новиот тренер на Реал Мадрид, Солари одлично ја започна авантурата во „кралскиот“ клуб, но во следните недели ќе има големи проблеми со повредени фудбалери. ...
  сите 35 | | | веќе видена