Реал

  во

  Баерн подготви најмалку 200 милиони евра за трансфери во летниот преоден рок, потврди претседателот на клубот Ули Хенес. Баерн, за разлика од претходните ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Рафаел Варан од Реал Мадрид размислува да го напушти клубот, иако клубот што би сакал да го донесе мора да има многу пари. Манчестер Јунајтед, Баерн Минхен и ...
  сите 43 | | | веќе видена

  На 23 јуни во Мадрид, на стадионот „Сантијаго Бернабеу“, легенди на Реал Мадрид и Челзи ќе играат егзибициски натпревар од хуманитарен карактер. Ова е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор експресно се наметна како стабилен избор за првиот тим и покрај тоа што има само 18 години. Бразилецот пристигна во ...
  сите 18 | | | веќе видена