Реал

  во

  Тешко е да се предвиди што ќе се случува, но јасно е дека претпоставената суперлига ќе влијае на националните лиги и на љубителите на фудбалот во тие земји По ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Динамо Загреб успеа да победи во дербито против Локомотива со 1-0 во хрватската лига, а со тоа продоложи со добрите игри со походот кон титулата. Меѓутоа, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари успеа да ја вметне позитивната свежина во составот на Реал Мадрид и европскиот шампион изминатава вечер стигна до четвртата последователна ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Европската фудбалска федерација размислува да го смени распоредот во евро-куповите, објави „АС“. Средбите од Лигата на шампионите кои сега се играат во вторник ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Реал Мадрид триумфираше на гостувањето кај Селта со 2-4 и ја забележа четвртата победа под водство на Сантијаго Солари, сега Флорентино Перез треба да одлучи ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Реал Мадрид продолжува со одличните игри по отказот на Лопетеги, вечерва шампионот на Европа со 2-4 славеше на гостувањето кај Селта.„Кралевите“ со цел плен си ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Тимот на Реал Мадрид запиша нова победа во Примера под водство на Сантијаго Солари и тоа на гостувањето во Галиција кај Селта Виго каде славеа со 4-2. Клубот ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Реал Мадрид влезе во победнички ритам со новиот тренер Сантајго Солари, а вечерва полесно од очекувањата триумфално мина на „Балаидос“ во Виго. Гостите славеа ...
  сите 35 | | | веќе видена