Реал

  во

  Рикардо Кака одговараше на интересни прашања од страна на фановите на офицјалниот сајт на Инстаграм профилот на ФИФА. Кака во главно зборуваше за неговата ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Реал Мадрид е еден од најдобрите и најмоќните тимови на светот,клуб за кој сонуваат најголемиот дел од активните фудбалери, а дел од таа група е рускиот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во градот владее опасна ситуација, а градоначалничката Инмакулада Хименез во понеделникот навела дека вирусот “беснее против луѓето”. Еден од секои шест ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо оваа година ќе стане третиот милијардер меѓу спортистите. Иако екипата од Торино најави дека ќе ги скрати платите на ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Рикардо Кака одговораше на интересни прашања од страна на фановите кои му беа поставени на официјалниот Инстаграм профил на ФИФА, со тоа што воглавно говореше ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Министерот за млади и спорт на Романија, Јонут Строе, објави дека неговата земја заедно со Грција ќе поднесе кандидатура за организација на Европското ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Неочекувано големото слободно време во периодот кога се изолирани во своите домови ги направи фудбалските ѕвезди подостапни за медиумите, блогерите, па и ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Повеќето од нас го сакаат, го гледаат, редовно се информираат, навиваат, па и рекреативно и професионално го играат, неговото величество фудбалот. Но, покрај ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Бројни фудбалски клубови и ѕвезди изминативе денови отворено дадоа поддршка на сите здравствени работници ширум светот кои во моментов се борат со пандемијата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот дефанзивец на Реал Мадрид и италијанската репрезентација Фабио Канаваро упати порака до поранешниот голман Икер Касиљас за време на карантинот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Семејството на Реал Мадрид навистина не доживува убави денови во изминатиов период, бидејќи по смртта на легендарниот претседател Санц кој поради компликации ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Реномираниот шпански лист „Марка“ изминативе денови водеше турнир преку кој требаше да се одреди најдобриот фудбалер на сите времиња. За да се добие оваа ...
  сите 25 | | | веќе видена