Милан

  во

  31 годишниот Словак по цели 12 години го напушта италијанскиот прволигаш Наполи, тој упати благодарност до навивачите на таа екипа, а притоа ги израдува ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Милан изгледа се подобро оваа сезона и „росонерите“ се во сериозна борба за четвртата позиција која наредната сезона би им обезбедила настап во Лигата на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Силвио Берлускони како витално старче во 83. година од животот го купи италијанскиот третолигаш „Монца“ и го раководи со своите верни пријатели Адријано ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „ Сакам од Монца да направам клуб во кој ќе играат само Италијанци, пред се млади, голобради, без тетоважи, обетки и бради, и кои не бараат високи плати. Сакам ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Некогашниот сопственик на Милан, контроверзниот Силвио Берлускони се врати во фудбалот купувајќи го италијанскиот третолигаш Монца. Тој таму веднаш го доведе и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот прв човек на Милан, Силвио Берлускони, од неодамна го презеде италијанскиот третолигаш Монца. Силвио Берлускони за италијанските медиуми проговори ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот сопственик на Милан, контроверзниот Силвио Берлускони се врати во италијанскиот фудбал со купувањето на третолигашот Монца. Во Монца за своја десна ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот сопственик на Милан, Силвио Берлускони, од неодамна го презема раководењето со третолигашот Монца, а во последната изјава најави какви амбиции има ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ не верува дека трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус му носи нов предизвик на Португалецот, велејќи дека Јувентус, тимот кој веќе има ...
  сите 22 | | | веќе видена

  „Моите играчи се херои, без оглед на тоа што се случува, заслуѓуваат само пофалби. Тоа што го прават сезонава е неверојатно“. Ова за медиумите, меѓудругото го ...
  сите 69 | | | веќе видена

  „Моите играчи се херои, без оглед на тоа што се случува, заслуѓуваат само пофалби. Тоа што го прават сезонава е неверојатно“. Ова за медиумите, меѓудругото го ...
  сите 69 | | | веќе видена