Милан

  во

  Во Словенија живеат 20 илјади граѓани на Македонија кои станаа словенечки граѓани. Има и околу 20 илјади кои работат во Словенија како македонски граѓани. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите играчи на Интер за кого постои интерес од речиси сите топ европски клубови е пред продолжување на соработката со клубот. Играчот од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Црвена Звезда пред една недела одигра историски натпревар и покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул. Со тоа успеа да го ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Денес во италијанските медиуми се појави информација дека Милан може да добие засилување од Монако. Не се работи за засилување во играчкиот кадар, туку за ...
  сите 35 | | | веќе видена

  ИНИЦИЈАТИВА НА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН Светот очигледно не прекинува да се бори против штетните појави во сајбер-просторот, а светските лидери ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите играчи на Интер за кого постои интерес од речиси сите топ европски клубови е пред продолжување на соработката со клубот. Играчот од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ на крајот доби утешна награда, така што неговиот прв гол за Лос Анџелес Галакси беше прогласен за најдобар во сезоната. Во изминатиот период ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Одличниот фудбалер на Динамо кој беше дел од зделката за Халиловиќ би можел веќе во јануари да се врати во Барселона. Станува збор за Дани Олмо кој оваа сезона ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Црвена Звезда пред една недела одигра историски натпревар и покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул. Со тоа успеа да го ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Гонзало Игуаин нема по добро да го памети натпреварот против неговиот поранешен клуб Јувентус. Освен што Милан беше поразен на „Сан Сиро“ со 2:0, аргентинскиот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Црвена Звезда Милан Павков, после натпреварот против Ливерпул во кој ги постигна двата погодоци е една од главните теми во спортските медиуми. Не ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Црвена звезда, Милан Павков од аноминен фудбалер прерасна во вистинска ѕвезда со само еден натпревар, откако им даде два гола на Ливерпул за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Вчеравечер, во центарот на Скопје се снимаше една од најефектните филмски сцени за најновиот долгометражен игран филм „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, а во ...
  сите 17 | | | веќе видена