Милан

  во

  По поразот од Манчестер Јунајтед, Јувентус ќе бара задолжителна победа во дербито со Милан. Тренерот на „бјанконерите“, Масимилијано Алегри ќе се врати во „Сан ...
  сите 39 | | | веќе видена

  По поразот од Манчестер Јунајтед, Јувентус ќе бара задолжителна победа во дербито со Милан. Тренерот на „бјанконерите“, Масимилијано Алегри ќе се врати во „Сан ...
  сите 39 | | | веќе видена

  По поразот од Манчестер Јунајтед, Јувентус ќе бара задолжителна победа во дербито со Милан. Тренерот на „бјанконерите“, Масимилијано Алегри ќе се врати во „Сан ...
  сите 39 | | | веќе видена

  По поразот од Манчестер Јунајтед, Јувентус ќе бара задолжителна победа во дербито со Милан. Тренерот на „бјанконерите", Масимилијано Алегри ќе се врати во „Сан ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Легендарниот италијански стратег, Марчело Липи во опширно интервју за медиумите на Апенините зборуваше пред дерби средбата помеѓу Јувентус и Милан. Искусниот ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Родителите на Дарко Лазиќ се во тешка материјална ситуација. На сите можни начини се обидуваат да дојдат до пари, па по ред ги бараат сите луѓе кои ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ се уште нема намера да ја заврши кариерата, а судејќи според се повторно би можеле да го гледаме на европските терени. ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Штом ќе заврши болничкиот процес на зазадравување од тешките повреди и ќе биде пуштен на домашно лекување, Дарко Лазиќ ќе започне со терапија за одвикнување ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Милан ремзираше против Бетис во Лигата на Европа, а пред Росонерите има нов голем предизвик во недела – натпревар со Јувентус. Дербито од 12. коло на Серија А ...
  сите 67 | | | веќе видена