Милан

  во

  Двете години (од 1894 до 1896) што големиот револуционер и идеолог на македонското револуционерно движење Гоце Делчев ги поминал во Штип, штипјани и денес, 147 ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите играчи од средниот ред во историјата на Италија, и со сигурност најдобар изведувач на слободни удари, Андреа Пирло го коментираше новото ...
  сите 29 | | | веќе видена

  ММС, 04.02.2019Набрзо по доаѓањето на Гоце за учител во Штип, како ученик во истото училиште во ноември 1894 година дошол и неговиот помлад брат Димитар-Мицо, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Никогаш не заборавајте дека ние не си припаѓаме себеси. Нашиот живот веќе е пожртвуван пред олтарот на делото. И кој од вас го заборави тоа сознание, тој ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Дербито на Олимпико меѓу Рома и Милан заврши без победник 1-1, а новото засилување на росонерите, Пјонтек даде нов гол. Италија Дербито меѓу Рома и Милан беше ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Навивачите на Рома беа премногу лути на играчите, кои пред неколку дена го посрамотија дресот на „римската волчица“ кога загубија со 7:1 во Купот на Италија од ...
  сите 10 | | | веќе видена