Милан

  во

  Денес во 18:30 часот Милан и Јувентус ќе играат во италијанскиот Суперкуп. Веќе е традиција овој натпревар да се игра надвор од Италија, а овој пат се донесе ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во 1969, чешкиот студент Јан Палах се самозапали во знак на протест. Себеси се нарече „Факел број 1“ и ги предупреди лидерите на Чехословачка дека по него ќе ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во пресрет на вечерашниот натпревар од Суперкупот на Италија против Јувентус, Џенаро Гатузо одвои време за да го пофали Кристијано Роналдо пред медиумите. ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Веќе измина половина од зимскиот преоден рок ширум светот, Спортски.мк е тука за да ве известува за случувањата на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо пред средбата со Јувентус во рамките од Суперкупот на Италија говореше и за најдобриот играч на „Бјанконерите“, Кристијано ...
  сите 62 | | | веќе видена