Милан

  во

  За тројца лекари, кои издавале боледувања на обвинети од СЈО, било констатирано низа пропусти на медицинските белешку од Државен санитарен и здравствен ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Наполи утревечер тргнува против српскиот првак, Италијанците сигурно ги чека пеколна атмосфера на легендарната „Маракана“ во Белград, сегашна „Рајко Митиќ“ ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти се потсети на 1988 година, кога во дресот на Милан играше против Црвена звезда на „Маракана“, при доаѓањето во српската ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Податок кој најдобро сведочи за тоа каква тренерска големина седи на клупата на Наполи. Црвена Звезда утре ќе го пречека италијански Наполи во рамките од ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Во Златибор, на имотот на дедото на Александар Селаковиќ, кој минатата година заедн со родителите загина во сообраќајна несреќа во близина на домот во кој ...
  сите 11 | | | веќе видена