Милан

  во

  Некогашниот италијански првак Милан, утре ќе добие големо засилување. „Росонерите“ во своите редови ќе го доведат Кжиштоф Пјонтек од Џенова. Полјакот сезонава ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Преговорите кои се одвиваа неколку дена конечно го добија својот епилог – Криштоф Пијатек утре пристигнува на прегледи во Милано! Цела Италија веќе неколку ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Барселона вчера го изненади фудбалскиот свет кога го комплетираше тарнсферот на Боатенг од Сасуоло, но во иднина може да има уште еден трансфер на оваа ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Шпанскиот првак Барселона одлучи да „пазари“ во еден од послабопласираните тимови во Италија, Сасуоло. Како големо изненадување одекна веста дека Кевин Принс ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Новиот фудбалер на Барселона, Кевин-Принс Боатенг изјави дека бил подготвен да трча до „Камп Ноу“, а не да чека авион, за да го комплетира својот трансфер. ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Се наближува самиот финиш од преодниот рок и во завршницата секогаш е најинтересно – со Спортски на едно место следете се што се случува! – Тука можете да се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Милан и Џенова сè уште преговараат за трансфер на извонредниот полски напаѓач Кжитшоф Пјонтек, цената се знае, но двете страни имаат сосема поинакви барања и ...
  сите 108 | | | веќе видена