Милан

  во

  Арон Ремзи во 80-тата минута донесе победа за Јувентус од 3:1 над Сасуоло, во уште еден проблематичен меч за италијанскиот шампион, кој се намачи против тим ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Напаѓачите кои се обидоа да го убијат Радоје Звицер имале половина милион евра кои требало да ги поделат после успешниот атентат, а дополнително и 100.000 евра ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Интер претходно денес ремизираше на гости кај Рома со 2-2, по што Антонио Конте најде оправдување во уморот кај играчите кои одиграа три натпревари во период ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Милан синоќа го совлада Торино со 2:0 и ќе го задржи водството на Серија А и по ова коло. Стрелец на водечкиот погодок беше талентираниот напаѓач Рафаел Леао, ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Дерби натпреварот во 17. коло во Серија А помеѓу Рома и Интер заврши без победник 2:2. Возбудливиот натпревар без полн со пресцврти, Рома поведе, Интер направи ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Интер не покажа карактер за Скудетото во Италија и прими гол во финишот на дербито со Рома, за конечни 2:2 и шесто реми по ред на дуелите на овие две екипи. ...
  сите 31 | | | веќе видена