Милан

  во

  Гонзало Игуаин во последно време е во центарот на вниманието на медиумите поради потенцијалниот трансфер во Челзи. Сега на социјалните мрежи се појави едно ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Сосема очекувано Рома се пласираше во четвртфиналето од Купот на Италија славејќи во осминафиналната пресметка против Ентела убедливо со 4-0. „Волчицата“ ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Џенаро Гатузо порача дека ќе направи се што е во негова моќ за да го задржи Гонзало Игуаин во Милан, а од денешниот тренинг на „росонерите“ ни пристигна една ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Голем број на клубови ширум Европа загризаа за Криштоф Пјатек кој со леснотија ги тресе мрежите во Серија А но Милан е во пол позиција за потписот на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Јувентус, Милан и Реал Мадрид, Фабио Капело изјави дека играчите треба да протестираат против расистичките манифестации на навивачите. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Јувентус, Милан и Реал Мадрид, Фабио Капело изјави дека играчите треба да протестираат против расистичките манифестации на навивачите. ...
  сите 16 | | | веќе видена