Милан

  во

  Аталанта успеа да ја прекине победничката низа на Интер, триумфирајќи со 4:1 во Бергамо, за да ги оддалечи „нераѕурите“ од лидерите во Серија А, Јувентус. Ханс ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Македонската пејачка Антониа Гиговска настапува последна во третата емисија од музичкото шоу „Пинкови ѕвездички олстарс“ што ќе се прикажува вечерва и кај нас. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Милан и Јувентус вечерва на „Сан Сиро“ ќе го одиграат големото дерби на 12. коло од италијанската Серија А. „Старата дама“ во Милано доаѓа како ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Аталанта успеа да ја прекине победничката низа на Интер, триумфирајќи со 4:1 во Бергамо, за да ги оддалечи „нераѕурите“ од лидерите во Серија А, Јувентус. Ханс ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Љубителите на фудбалот денес можат да уживаат цен ден во фантастични натпревари кои се играат ширум светот. Големи дербија се играат во Италија, Англија и ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Пред големото италијанско дерби на „Сан Сиро“ помеѓу Милан и Јувентус, двајца фудбалери се подготвуваат за меч против својот поранешен клуб, но шпекулациите на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Жирито останало без здив Фантастичната, трета, вечер по ред од емисијата „Пинк ѕвездички – олстарс“ со темата мјузикл ја затворила Антониа Гиговска со песната ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Балканските медиуми вчера со брзина на светлината ја објавија веста дека поранешниот сопруг на Северина, Милан Поповиќ ја пријавил пејачката за семејно ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Откако поранешниот сопруг ја пријави за семејно насилство Северина се огласи на Инстаграм Балканските медиуми вчера со брзина на светлината ја објавија веста ...
  сите 7 | | | веќе видена