Милан

  во

  Горан Пандев и Џенова попладнево се поразени со 2-0 во дуелот со Милан во италијанското калчо. Капитенот на нашата репрезентација беше стартер на мечот и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Барселона ја изненади комплетната спортска јавност со одлуката да го ангажира Кевин Принс Боатенг до крајот на актуелната натпреварувачка сезона, па откако ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Денес се појави вест дека Кевин Принс Боатенг ќе се пресели во Барселона, оваа вест подоцна ја потврдија сите каталонски медиуми. Искусниот офанзивен фудбалер ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Шпанските медиуми пренесоа една сензационална вест ова попладне поврзана за трансферот на Кевин Принс Боатенг во Барселона, а иако првично оваа информација ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Милан успеа да ја победи Џенова на гостувањето на „Луиџи Ферарис“ со 0:2 благодарение на двата гола кои ги даде во последните 20 минути, а иако стрелци на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Горан Пандев беше стартер кај домаќините, како замена за Кшиштоф Пјатек кој е суспендиран поради жолти картони, а истовремено ...
  сите 42 | | | веќе видена

  „Росонерите“ стигнаа до три важни бода откако попладнево и покрај големите проблеми успеаја да слават на незгодното гостување кај Џенова со 0-2. Италија За ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Милан славеа со 2:0 во претпоследниот натпревар од 20-тото коло од италијанската Серија А. Повторно одличен натпревар за Милан одигра Лукас ...
  сите 42 | | | веќе видена

  „Росонерите" ги надминаа големите проблеми со кои се соочуваа и триумфираа со 0-2 на незгодното гостување кај Џенова и нашиот Горан Пандев.За мечот на „Луиџи ...
  сите 42 | | | веќе видена