Милан

  во

  Легендата на Милан и италијанскиот фудбал, Алесандро Костакурта им објаснува на играчите на Наполи што да очекуваат вечерва кога ќе истрчаат на Маракана во ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Милан направи комплетна реконструкција во текот на ова лето откако клубот беше преземен од страна на американските газди Елиот, а истата ќе продолжи до крајот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  За тројца лекари, кои издавале боледувања на обвинети од СЈО, било констатирано низа пропусти на медицинските белешку од Државен санитарен и здравствен ...
  | | веќе видена

  Наполи утревечер тргнува против српскиот првак, Италијанците сигурно ги чека пеколна атмосфера на легендарната „Маракана“ во Белград, сегашна „Рајко Митиќ“ ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти се потсети на 1988 година, кога во дресот на Милан играше против Црвена звезда на „Маракана“, при доаѓањето во српската ...
  сите 59 | | | веќе видена