Државниот

  во

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за надворешни работи, Никола Димитров, и своите соработници, оствари средба ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Денеска и утре во Република Македонија престојува државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен. На ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Денеска и утре во Република Македонија престојува државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен.На средбата ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Норвешка е посветен партнер и силен поддржувач на Македонија и на нејзината евроатланска интеграција, а референдумот очекува граѓаните да го изразат својот ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за надворешни работи Никола Димитров и своите соработници, денеска оствари ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Завршена е рехабилитацијата на регионалниот пат Новаци-Битола, инвестиција од околу милион евра, обезбедени преку Јавното претпријатие за државни патишта. ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Норвешка е посветен партнер и силен поддржувач на Македонија и на нејзината евроатланска интеграција, а референдумот очекува граѓаните да го изразат својот ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Државниот министер за Европа на германското Министерство за надворешни работи Михаел Рот, утре ќе престојува во работна посета на Македонија.Рот во Охрид ќе ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Ги повикувам сите граѓани да ја исполната својата слобода, како и одговорноста, и да излезат и да гласаат на референдумот, порача помошникот државниот секретар ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Денеска и утре во Република Македонија престојува државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен. На ...
  сите 73 | | | веќе видена