Државниот

  во

  Сите жители на балканскиот полуостров имаме задничка историја, многу блиски културни вредности, заедничка култура на толеранција, на почитување на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Сите жители на балканскиот полуостров имаме задничка историја, многу блиски културни вредности, заедничка култура на толеранција, на почитување на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Сите жители на балканскиот полуостров имаме задничка историја, многу блиски културни вредности, заедничка култура на толеранција, на почитување на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Москва е заинтересирана за нормализирање на односите со Вашингтон врз основа на меѓусебно почитување, изјави во вторникот рускиот министер за надворешни работи ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Во првиот квартал од оваа година во Германија биле непополнети 1,38 милиони работни места, што е скоро 200.000 повеќе од минатата година, соопштила денеска ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска го посети Државниот центар за пробни летови „Чкалов“ во Ахтубинск, каде што му беа прикажани најнапредните радарски ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во март годинава се издадени 277 одобренија за градење, што е за 56,5 проценти повеќе во однос на истиот месец од претходната година. Во извештајниот период е ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска ќе биде домаќин на американскиот државен секретар, Мајк Помпео, во обид да се стабилизираат тензиите меѓу ...
  сите 101 | | | веќе видена