Државниот

  во

  Во организација на албанскиот парламент во Тирана се одржува првиот балкански форум за антисемитизам. Отворајќи го форумот претседателот на албанскиот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во име на науката, Чепурнов станал „лабораториски глушец“ па намерно се изложил пред пациент заразен со коронавирусот, не носејќи никаква заштита… Професорот ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи преку својот фејсбук профил упати отворено писмо до министерот за здравство Венко Филипче во кое го ...
  сите 556 | | | веќе видена

  Пратеничката Рашела Мизрахи преку Фејсбук упати отворено писмо до Венко Филипче. -Отворено писмо до почитуваниот министер за здравство, Венко Филипче На 19 ...
  сите 556 | | | веќе видена

  Авторите на студијата, презентирана во стручното списание „Journal of Medical Virology “, се надеваат дека нивните откритија можат да помогнат во забавување на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Треба време, но сите ги добиваат решенијата за самоизолација. Бројката на заболени од ковид-19 е голема и не се стига сѐ во еден ден, вели директорот на ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Целта на предлог законот за попис е тоа повеќе да не биде политичко прашање и да имаме модел што ќе се користи и сега и за следните години, вели министерот за ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Во рамките на дводневната посета на Париз, вицепремиерот Никола Димитров оствари средба и со Каролин Вино, заменик на Генералниот секетар за европски прашања ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Целта на предлог законот за попис е тоа повеќе да не биде политичко прашање и да имаме модел што ќе се користи и сега и за следните години, вели министерот за ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Запрашан да ги коментира турските критики за карикатурите објавени од списанието „Шарли Ебдо“, Атал рече дека постои големо европско единство во однос на ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Портпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Душко Арсовски, денеска ја одржа редовната прес-конференција на која информираше за заклучоците, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  За три свадби организирани во угостителски објекти во Тетово, Боговиње и Арачиново, Државниот пазарен иснпекторат по спроведена контрола има поднесено кривична ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Целта на предлог-законот за попис е тоа повеќе да не биде политичко прашање и да имаме модел што ќе се користи и сега и за следните години, вели министерот за ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Целта на предлог законот за попис е тоа повеќе да не биде политичко прашање и да имаме модел што ќе се користи и сега и за следните години, вели министерот за ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Француското искуство во координацијата на европските прашања може да помогне за зајакнување на нашите капацитети. Со помош на француските пријатели и со силна ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Во рамките на дводневната посета на Париз, вицепремиерот Никола Димитров оствари средба и со Каролин Вино, заменик на Генералниот секетар за европски прашања ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Со седницата на која Филипче демонстрира моќ врз опозициските пратенички претседаваше д-р Зибери, без маска. Филипче премолча. Дека владата на СДСМ и ...
  сите 556 | | | веќе видена

  Ковид-позитивните кумановци ги кријат контактите во последниве два месеца, за тестирање се чека од четири до пет дена, бидејќи има голем број ординации кои ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Според Транспаренси интернешенл законот за заштита на укажувачи не се применува. Предлог-закон за изменување на Законот за заштита на укажувачи, кој е во ...
  сите 6 | | | веќе видена