Државниот

  во

  Денеска, почна откупот на тутунот од реколтата 2018 година. Според базата на податоци на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, до денеска ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Говорејќи на прес-конференција во Брисел, унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
  сите 293 | | | веќе видена

  На откупниот пункт во Прилепскиот тутунски комбинат денеска беше и официјално означен стартот на откупната кампања на тутунот од годинашнава реколта. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Еве, да ви објаснам попластично оти нашата Република не може да пркне ради корумпираното и неспособно СУДСТВО… Во македонската судска пракса постојат две ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
  сите 293 | | | веќе видена

  Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
  сите 293 | | | веќе видена

  Да се зголеми квалитетот на формалното образование, а неформалното да овозможи побрзо приспособување кон барањата и потребите на пазарот на трудот, апелира ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Министерот за земјоделство водостопанство и шумарство, Љупчо Николовски денес во посета на прилепски тутунски комбинат : Годинешниот откуп на тутун започна со ...
  | | веќе видена | слични

  Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
  сите 293 | | | веќе видена

  Унгарската опозиција ги критикуваше потезите на владата на премиерот Виктор Орбан во врска со барањето азил на поранешниот македонски премиер Никола Груевски ...
  сите 734 | | | веќе видена

  Во Министерството за надворешни работи денеска бил повикан амбасадорот на Унгарија во Република Македонија, Ласло Дукс, на средба кај државниот секретар Виктор ...
  сите 52 | | | веќе видена