Државниот

  во

  Министерството за внатрешни работи на Србија задржа 220 лица во текот на последните неколку денови, осомничени за економски и криминални дела, наведе денеска ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи на Србија задржа 220 лица во текот на последните неколку денови, осомничени за економски и криминални дела, наведе денеска ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Најпопуларната кинеска глумица која е позната и ширум светот со оглед на тоа дека е и дел од холивудската продукција, исчезнала без трага. Три месеци нема ниту ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Референдумот е најмоќната алатка на демократијата. Затоа на 30 септември граѓаните треба да излезат на гласање и да го кажат својот став во кој правец сакаат ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Mеѓународниот институт ИФИМЕС спроведе истражување на јавното мислење во периодот од 1 до 10 септември 2018 година со методот на темелни теренски интервјуа ...
  | | веќе видена | слични

  „Можам да разберам дека на опозицијата и паѓа тешко да се согласи со владата и да каже дека владата направила нешто добро, но покрај сето она што е потребно во ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Агенцијата “Standard and Poor’s” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ-/Б, со стабилен изглед. Според извештајот, како што информира ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Се навршија 55 години од уривањето на ридот Градот и формирањето на Моклишкото Езеро. Историчарот Петре Камчевски за МИА појаснува дека на 5 септември 1956 ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Главниот обвинител на Косово, Александар Луземи покрена обвиненија против 12 лица, вклучително и високи државни службеници, за злоупотреба на пензискиот фонд, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Главниот обвинител на Косово, Александар Луземи покрена обвиненија против 12 лица, вклучително и високи државни службеници, за злоупотреба на пензискиот фонд, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Агенцијата „Стандард енд пурс“ во најновиот извештај за Македонија наведува дека евентуалниот неуспех на референдумот би можел да резултира со нова политичка ...
  сите 17 | | | веќе видена