Државниот

  во

  За незаконското градење на Алипашината џамија во Охрид пишуваат бугарските медиуми. „Охрид загрижен, медумите избледени“ „ Јас на тебе минаре- ти на мене ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски денеска беа дел од инфо сесијата по повод ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски денеска беа дел од инфо сесијата по повод ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев ги отфрлил барањата на Анкара со кои ја условува поддршката на Турција за Скопје во НАТО, пишува грќкиот весник Катимерини. Турција ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Скопје/Струга, 17. април 2019 (ИНПРЕС) – Набавката на нов луксузен автомобил на општина Струга вреден 67 илјади евра, министерот за локална самоуправа Сухеил ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Француските истражители ја разгледуваат можноста дека пожарот во катедралата Нотр Дам во Париз би можел да биде предизвикан поради краток спој. „Можеби се ...
  сите 806 | | | веќе видена

  Според Министерот за финансии, Драган Тевдовски, општините можат да ги зголемат приходите доколку го зголемат данокот на имот на граѓаните. „Иако имаат можност ...
  сите 29 | | | веќе видена