ДПА

  во

  Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков е осуден на казна затвор во траење од 3 години за предметот на СЈО „Титаник 2“. Обвинет е за делото – примање ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Судот го прифати барањето на обвинителката Фатиме Фетаи за притвор на Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими, двајцата осудени во предметот „Титаник 2“. За екс ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Судот на барање на обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи, по денешното соопштување на пресудата за „Титаник 2“, им одреди мерка притвор на Сашо Мијаков и Бедредин ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Скопје, 8 март 2019 (МИА) – Судот на барање на обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи, по денешното соопштување на пресудата за „Титаник 2“, им одреди мерка притвор ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Судот на барање на обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи, по денешното соопштување на пресудата за „Титаник 2“, им одреди мерка притвор на Сашо Мијаков и Бедредин ...
  сите 77 | | | веќе видена

  По изрекувањето на затворските пресуди во Основниот суд Скопје 1 за случајот на СЈО „Титаник 2“, обвинителката Фатиме Фетаи побара мерки за обезбедување ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Судот на барање на обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи, по денешното соопштување на пресудата за „Титаник 2“, им одреди мерка притвор на Сашо Мијаков и Бедредин ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Обвинетите во случајот „Титаник 2“ на СЈО, кој се однесува за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година, добија вкупно 19 години и осум месеци ...
  сите 83 | | | веќе видена