ДПА

  во

  Германската влада апелира до Франција и другите скептични влади во ЕУ да се согласат на почеток на преговорите за членство со Северна Македонија и Албанија. ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон синоќа имаа средба, која, како што објави претходно германската државна агенција ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел пристигна во Елисејската палата во Париз, каде ја пречека францускиот претседател Емануел Макрон, објави АФП. На средбата ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон е домаќин на германската канцеларка Ангела Меркел во Париз. Двајцата државници ќе имаат работна вечера во пресрет на ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Ќе успее ли германската канцеларка Меркел да го убеди францускиот претседател Макрон да даде зелено светло за добивање датум за почнување на преговорите на ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Ел Чека објави уште еден прислушуван разговор.. Тврди дека на снимката се слушаат гласовите на Радмила Шекеринска и поранешниот вицепремиер Фатмир Бесими. ...
  сите 57 | | | веќе видена

  - „Многу ќе биде битно ДИК како ќе одлучува и мислам дека одлучувачки ќе биде вашиот глас таму на Јакупи, он у принцип според тоа како гледам ДИК како работел ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Ќе успее ли Ангела Меркел да го промени мислењето на францускиот претседател и дали Емануел Макрон ќе прифати почеток на пристапните преговори за членство во ...
  сите 241 | | | веќе видена

  Барав само принципиелно да се гласа во ДИК – вака се пере Радмила Шекеринска на Фејсбук за објавената бомба за неа, во која може да се чуе како таа врши ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Кичевецот Ел Чека од Америка “пука’’ нови бомби на Фејсбук. Сега тврди дека се разговори меѓу министерката за одбрана Радмила Шеќеринска и Фатмир Бесими од ...
  сите 57 | | | веќе видена