ДПА

  во

  Вкупно 666.743 граѓани или 36,91 отсто гласаа на неделниот референдум од запишаните 1.806.336 гласачи на Избирачкиот список. На прашањето „Дали сте за членство ...
  | | веќе видена | слични

  Референдумот од 30 септември е топ тема во светските и балканските медиуми поврзан со договорот од Преспа кој е услов за членство на Македонија во НАТО. Иако ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Потпретседателот на владејачката партија СДСМ, Мухамед Зекири, упати остри критики до сите албански партии дека тие не се ангажирале максимално за време на ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Референдумот од 30 септември е топ тема во светските и балканските медиуми поврзан со договорот од Преспа кој е услов за членство на Македонија во НАТО. Иако ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Австралиската Влада изготви план со кој се предвидува новодоселните мигранти во Австралија наместо во големите градски центри, како Сиднеј или Мелбурн, да мора ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Американските економисти Вилијам Нордхаус и Пол Ромер се добитници на Нобеловата награда за економски науки во 2018 година за нивната работа на „долгорочен ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Американските економисти Вилијам Нордхаус и Пол Ромер се добитници на Нобеловата награда за економски науки во 2018 година за нивната работа на „долгорочен ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американските економисти Вилијам Нордхаус и Пол Ромер се добитници на Нобеловата награда за економски науки во 2018 година за нивната работа на „долгорочен ...
  сите 6 | | | веќе видена