ДПА

  во

  Кинескиот претседател Си Џинпинг изјави денеска дека спречувањето и запирањето на ширењето на новиот коронавирус останува сложена и итна задача. Од новиот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Кинескиот претседател Си Џинпинг изјави денеска дека спречувањето и запирањето на ширењето на новиот коронавирус останува сложена и итна задача. Од новиот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Кинескиот претседател Си Џинпинг изјави денеска дека спречувањето и запирањето на ширењето на новиот коронавирус останува сложена и итна задача. Од новиот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Известувачот на Европскиот парламент за земјава, Илхан Ќучук, и европратениците Андреас Шиедер и Марион Валсман во петок и во сабота во Собранието на Република ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Авганистански командоси ослободија 62 припадници на безбедносни сили од талибански затвор во северозападната провинција Бадгис, соопшти авганистанското ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најмалку 13 авганистански војници загинаа, а уште неколкумина други се повредени кога талибанците нападнале контролни пунктови во северната провинција Кундуз, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најмалку 13 авганистански војници загинаа, а уште неколкумина други се повредени кога талибанците нападнале контролни пунктови во северната провинција Кундуз, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Не седнаа на иста маса за законот за ЈО, но ќе седнат за собранискиот Деловник. Во петок лидерска вечера во рамките на дијалогот „Жан Моне“. Лидерите на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  На иста маса ќе седнат в петок вечер, на локација во околината на Скопје, лидерите на седумте парламентарни партии кои предводеа коалиции или самостојно ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Американскиот министер за здравство Алекс Азар денеска ја повика Кина да биде отворена и транспарентна во врска со новиот коронавирус што ја зафати земјата, ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Американскиот министер за здравство Алекс Азар денеска ја повика Кина да биде отворена и транспарентна во врска со новиот коронавирус што ја зафати земјата, ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Американскиот министер за здравство Алекс Азар денеска ја повика Кина да биде отворена и транспарентна во врска со новиот коронавирус што ја зафати земјата, ...
  сите 205 | | | веќе видена

  На 29 март Италија ќе спроведе референдум за уставна реформа, на кој граѓаните ќе се изјаснуваат за намалување на бројот на пратеници во Парламентот, јави ДПА. ...
  сите 2 | | | веќе видена