ДПА

  во

  Молери, водоводџии, градежни мајстори, столари... Дефицитарни кадри. За подобра егзистенција сите гледаат да заминат од тука. Се прашуваме, дали за некоја ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најпрво се мачкаат со зејтин, а пред почетокот на дуелот, традиционално се претставуваат пред публиката. Но, секако не недостасуваа ниту традиционалните ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Еден 25-годишен маж го загуби животот, откако бил нападнат од ајкула во близина на брегот на градот Велфлит во американската сојузна држава Масечусетс. Како ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Еден 25-годишен маж го загуби животот, откако бил нападнат од ајкула во близина на брегот на градот Велфлит во американската сојузна држава Масечусетс. Како ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Најмалку 25 лица загинаа при налетот на тајфунот Мангхут, кој изминативе два дена ги погоди Филипините, предизвикувајќи свлечишта и поплави, првенствено во ...
  сите 74 | | | веќе видена