ДПА

  во

  Со слушање на нови аудио разговори предложени од Специјалното јавно обвинителство, кои се „реплика” на доказите на обвинетите, а се однесуваат на гласањето во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  „Падна Струмица. Ги поебавме во задња минута“, му кажува ексминистерот за здравство Никола Тодоров на уредникот на „Сител“, Драган Павловиќ Латас, за ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Со слушање на нови аудио разговори предложени од Специјалното јавно обвинителство кои се “реплика” на доказите на обвинетите, а се однесуваат на гласањето во ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Со репродуцирање на 8 необјавени бомби во кривичниот суд како реплика на доказите на одбраната, продолжи судењето за предметот ,,Титаник 2″. Првите два ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Со репродуцирање на 8 необјавени бомби во кривичниот суд како реплика на доказите на одбраната, продолжи судењето за предметот „Титаник 2“.Првите два разговори ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Судењето за случајот „Титаник 2“ продолжи со слушање на нови аудио разговори предложени од Специјалното јавно обвинителство кои се дел од доказите против ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Француската полиција уапси најмалку 65 лица за време на денешните протести на „жолтите елеци“ во Париз, јави ДПА. Меѓу уапсените е и еден од лидерите на ...
  сите 81 | | | веќе видена