Демир

  во

  Скопје, 26 јануари 2019 (МИА) – Патниот правец Демир Капија – Гевгелија кој беше во прекин поради сообраќајна незгода, е оспособен за сообраќај за сите возила, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Прилеп – Градско преку планинскиот превој Плетвар. Забраната е укината од 9:40 ...
  сите 284 | | | веќе видена

  Повеќе од еден метар снег е измерен утрово на Попова Шапка. Во Маврови Анови се измерени 83 сантиметри, 58 во Пожаране, 52 во Крушево, 51 во Лазарополе, 32 во ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на коловозот. Дел од забраните за сообраќај на тешки товарни ...
  сите 265 | | | веќе видена