Демир

  во

  Академија Пандев на „Младост“ во Струмица денеска од 14:30 часот ја пречекува екипата на Македонија ЃП во рамките на 11. коло од Првата македонска фудбалска ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 28 | | | веќе видена

  На Твитер беше објавена снимка од безбедносните камери на гостилницата „Ла Тана“ во Скопје, на која се гледа како дрзок крадец влегува, седнува на една од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 28 | | | веќе видена