Демир

  во

  До 15 часот на гласање во вториот круг од претседателските избори излегле 30,15 отсто од избирачите, соопшти Државната изборна комисија. Од обработени 99,39 ...
  сите 212 | | | веќе видена

  Постигнат е цензусот за избор на претседател на државата. Според податоците на Државната изборна комисија (ДИК), излезеноста на гласачите до 18:30 часот ...
  сите 213 | | | веќе видена

  До 15:00 часот излезеноста на вториот круг од претседателските избори изнесува 30,34 проценти. Гласањето се одвива мирно, непрекинато и без неправилности, ...
  сите 78 | | | веќе видена

  „Денот помина мирно и достоинствено, без поголеми нерегуларности. Досега не се пријавени неправилности од избирачките места”, рече првиот човек на ДИК, Оливер ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Денот помина мирно и достоинствено, без поголеми нерегуларности. Досега не се пријавени неправилности од избирачките места, рече првиот човек на ДИК, Оливер ...
  сите 130 | | | веќе видена