Демир

  во

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар, утрово во 7:30 часот, воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопшти ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Висината на снежната покривка утрово во седум часот изнесува 96 сантиметри во Попова Шапка, 65 сантиметри во Маврови Анови, 43 во Крушево и Лазарополе, 33 во ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар, утрово во 7.30 часот, воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопшти ...
  сите 189 | | | веќе видена

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар, утрово во 7:30 часот, воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопшти ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Интензивните и обилни врнежи на снег патниот правец Маврово – Дебар беа причина за утрово во 7:30 да биде воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни ...
  сите 198 | | | веќе видена

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар, утрово во 7:30 часот, воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопшти ...
  сите 200 | | | веќе видена

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар, утрово во 7:30 часот, воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопшти ...
  сите 200 | | | веќе видена

  Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар, утрово во 7:30 часот, воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопшти ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Со почетокот на второто полугодие, повторно на седница на Совет се актуелизираа темата со бесплатниот школски превоз. Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ рекоа дека ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонија Ѓорче Петров ги загуби двата пријателски дуели што ги одигра досега во Аланија, ќе има шанса за подобар резултат на уште неколку пријателски мечеви ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Над 30 монтери работат на отстранувањето на дефекти и прекин на струја поради невремето во Тиквешко, на помош им дојдоа и екипи од Штип и Прилеп. Ова денеска ...
  сите 4 | | | веќе видена

  ,,Се користат и моторните санки за да може да се стигне и до најоддалечените и завеани места од невремето. Екипите ќе работат секаде каде што теренот е ...
  сите 5 | | | веќе видена