Демир

  во

  Во Скопје, на плоштадот пред Црквата Св.Димитриј, ќе се одржува ГОЛЕМА БОЖИКНА МАНИФЕСТАЦИЈА со Божикен концерт и Божикна претстава на кои што ќе им претходи ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Во 11.00 часот од страна на лекар во Итна медицинска помош во Демир Хисар пријавено е дека во Здравствениот дом во Демир Хисар донесен е 54-годишниот М.Р. од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Бадник или ден пред, Христовото раѓање, Божик. Бадник очекување на Христовото раѓање. Првите весници на празникот се децата коледари. Тие одејќи од врата до ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Лекар во Итна медицинска помош во Демир Хисар пријавил дека во Здравствениот дом во Демир Хисар донесен е М. Р. (54) од село Обедник со повреда на лева ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Денеска од 11 часот, Македонија ќе биде домаќин на најголемиот Божикен настан во регионот, на кој се очекува учество на околу 10 илјади деца од целата земја, ...
  сите 105 | | | веќе видена