Бостон

  во

  ЛА Лејкерс сврза две победи во низа, утрово Леброн Џејмс со трипл-дабл ги предводеше „Езерџиите" до триумф над Денвер од 121-114.По победата на гостувањето кај ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс одигра одличен меч и беше најзаслужен за победата на Лос Анџелес Лејкерс против Денвер од 121:114. Ова беше прв триумф на Лејкерс на домашен терен ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига, НБА се одиграа четири натпревари. Лос Анџелес Лејкерси после трите порази на стартот, сега врзаа две победи во ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Бостон, 25. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Од родителите наследуваме бројни физички особини, но и болести. Од секој родител добиваме по две копии од секој ген, а ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Концертот со кој Тони Китановски, настапувајќи со свои пријатели, ја одбележа 30-годишнината од почетокот на своето музичко патешествие беше финалната ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Соосновачот на компанијата "Мајкрософт" Пол Ален, починал вчера на 65 години, соопштила неговата компанија "Вулкан". На почетокот на овој месец Ален соопштил ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кошаркарите на ЛА Лејкерс се уште се без победа од почетокот на сезоната. Лејкерс имаат три порази, откако изминатата нов, по продолжението, беа поразени од ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Изминатата ноќ во НБА лигата беа одиграни девет натпревари, а најголеми возбудувања видовме на натпреварот помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Сан Антонио Спарс во ...
  сите 151 | | | веќе видена