Бостон

  во

  Акцијата е еден од најпопуларните филмски жанрови. Адреналинот и опасноста со децении ја привлекуваат публиката, па „Бизнис Инсајдер“, според оценките на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бренд-концепти: Музички икони (25) Најважните и највозбудливи моменти во историјата на популарната музика во 20 век се моментите што претставуваат уривање на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Кажи му на татко ти да ни прати биткоини“, ова е една од пораките која хакерите и ја испратија на една од жртвите. Она што може да се истакне овој пат е дека ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Торонто, 30. јули 2018 (ИНПРЕС) – Единствениот канадски тим во НБА лигата, Торонто Репторс, своите редови би требало да ги засили со доскорешниот кошаркар на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Екипата на Кливленд Кавалирс од сезона во сезона или поточно од лето во лето ги губи своите ѕвезди, па така лани си замина Кајри Ирвинг во Бостон Селтикс, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Научниците од Бостон спровеле студија на оваа тема, а за испитаници биле земени жените, затоа што тргнале од претпоставката дека мажите механички бираат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Откако не успеале да продадат маици со апстрактен дизајн, браќата Берт и Џон Џејкобс добиле идеја да понудат позитивни пораки на пазарот наспроти секојдневниот ...
  сите 15 | | | веќе видена