Бостон

  во

  Кошаркарите на Оклахома Тандер ја забележаа седмата победа во низа, втора откако се повреди Расел Вестбрук. Тандер стартуваа со четири порази, но поради ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Кармело Ентони ја доби шансата да се врати во Оклахома за првпат откако летово беше трејдуван од тимот на Тандер и заврши во Хјустон Рокетс. Синоќешниот ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа четири натпревари, а секако најголемо изненадување е поразот на шампиониот Голден Стејт. Шампионскиот тим на Голден ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Голден стејт го претрпе првиот пораз сезонава на домашен терен, Милвоки бакс со 134:111 забележа голема победа во Оукленд. „Воините“ одиграа далеку под своето ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Најмладата американска конгресменка во историјата ќе биде демократката Александрија Окасио-Кортес. Александрија има 29 години, порасна во Њујорк, а нејзиното ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Најмладата американска конгресменка во историјата ќе биде демократката Александрија Окасио-Кортес. Александрија има 29 години, порасна во Њујорк, а нејзиното ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Претставничкиот дом на САД ќе добие демократското мнозинство, додека републиканците nна претседателот на САД, Доналд Трамп ја задржаа контролата на Сенатот, ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Денвер на домашен терен го победи Бостон со 115:107 во натпревар во кој незаборавна ноќ имаше Џамал Мареј, играчот на Нагетси кој постави сопствен рекорд со 48 ...
  | | веќе видена

  Екипата на Сан Антонио Спарс ја доби и втората битка со Лос Анџелес Лејкерс во оваа натпреварувачка сезона. Пред неколку денови клубот од Тексас славеше во ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Денвер Нагетс во тесен натпревар успеа на крај да го однесе пленот во дуелот со тимот на Бостон Селтикс и да слави со резултат 115:107.Натпреварот беше решен ...
  сите 6 | | | веќе видена