Бостон

  во

  Поранешниот играч на Бостон Селтикс и член на легендарната генерација на сплитска Југопластика и на југословенската, подоцна и хрватска репрезентација, во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Неурологот Вилијам Литон , кого во близина на местото Труро во американската држава Масачусец го нападнала ајкула се спасил благодарејќи на телевизијата. 61 ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Mладиот Уругваец пристигнува за пет милиони евра. Барселона до крајот на неделата ќе ги заврши активностите на летниот трансфе пазар. Последната аквизиција на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Њујорк тајмс Антената, која се издига во пустина, изгледа како илузија, треперлива кула од 16 ката над ветровитиот појас Патагонија. Направата тешка 410 тони е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Њујорк тајмсАнтената, која се издига во пустина, изгледа како илузија, треперлива кула од 16 ката над ветровитиот појас Патагонија.Направата тешка 410 тони е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Дино Раѓа на 7. септември официјално ќе стане осмиот европски кошаркар кој влегол во американската кошаркарска Куќа на славни, чест која хрватската легенда ја ...
  | | веќе видена

  Нова анализа од „Бостон Консалтинг груп“ покажа дека глобалниот отпад од храна ќе се зголеми за повеќе од 30 отсто до 2030 година ако не се преземе некаква ...
  сите 2 | | | веќе видена