Бостон

  во

  Стефан Кари се обиде на интересен начин да ја шпиунира тактиката на Лос Анџелесј лејкерс, се прикраде кришум да ги слушне советите на Реџон Рондо до Лонзо Бол, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс во дерби натпреварот од божиќната програма славеа на гостински терен против Голден Стејт Вориорс со 201-127. Победата на ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс забележаа убедлив триумф со 127:101 изминатата ноќ на гостувањето кај актуелниот НБА шампион Голден Стејт вориорс. Мечот го ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс одиграа извонреден меч против шампионот Голден стејт вориорс, победија со убедливи 127:101 на гостински терен, но славењето ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Џејмс Харден (Хјустон) и Кајри Ирвинг (Бостон) постигнаа 40+ поени во Божикните победи на своите тимови. Харден игра на МВП ниво. Тој го предводеше Хјустон до ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Лејкерси славеа против Вориорси со 127:101, додека Бостон после продолженија ја победи Филаделфија со 121:114. Лејкерси одиграа одличен ...
  сите 72 | | | веќе видена