Бостон

  во

  Шекил О’Нил беше веројатно најдоминантниот центар на НБА лигата во негово време. Поранешниот кошаркар на Орландо Меџик, Лос Анџелес Лејкерс, Мајами Хит, Феникс ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Андре Драмонд би може од наредната сезона да го носи дресот на Бостон Селтикс. Бостон пред неколку години направија трејд со Бурклин Нетс, добија неколку ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Црниот чај има многу долга традиција и долг список на лековити својства. Благодарение на неговите квалитети, тој е убедливо најпопуларниот и најпродаваниот чај ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Оливие Самулиан е музичар. Композитор и инструменталист на виола. Еден од оние кои низ години зад себе остава вредни документи за своето постоење. Почнувајќи ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Дресот на Коби Брајант од 2008 година ќе биде изложен во Националниот музеј на афричко-американската историја и култура во Вашингтон „Смитсонијан“. Легендата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Дресот на трагично загинатата НБА легенда, Коби Брајант од 2008 година кога беше прогласен за МВП на сезоната ќе биде изложен во Националниот музеј Смитсонијан ...
  сите 41 | | | веќе видена