Бостон

  во

  Кон крајот на минатата недела се случи несекојдневна несреќа во метро во Бостон. Кога жена слегувала од возот со едната нога заглавила помеѓу возот и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Раководството на НБА лигата како по обичај секоја година ги прогласува најуспешните на крајот од сезоната. Така и овој пат, беа прогласени сите најдобри ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Едно од најраспространетите верувања кога се работи за приватноста на корисниците во ова модерно време, е кратко кажано, дека таа не постои. Ова посебно е ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Спрема студијата на консултантските фирми Бостон консалтинг груп, офшор имовина на најбогатите луѓе во светот пораснала за шест отсто во 2017 година и изнесува ...
  сите 14 | | | веќе видена