Бостон

  во

  Никола Јокиќ повтрно блесна во НБА-лигата. Србинот имаше трипл-дабл, а ги даде и победничките поени за радост на Денвер против Сакраменто од 120:118. Јокиќ ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во НБА лигата се одиграа пет среди, а една од нив беше дербито на Истокот меѓу Филаделфија и Бостон која им припадна на Селтикс со 112-109 и покрај тоа што ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Мемфис, 13. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Екипата на Лос Анџелес лејкерс го претрпе четвртиот пораз на последните пет натпревари во НБА лигата. Подобри од Лејкерс ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес Лејкерс направи уште еден чекор наназад во битката за плејофот во НБА, односно загуби на гостувањето кај еден од најлошите состави во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес лејкерс го претрпе четвртиот пораз на последните пет натпревари во НБА лигата. Подобри од Лејкерс ноќеска беа кошаркарите на Атланта и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес лејкерс го претрпе четвртиот пораз на последните пет натпревари во НБА лигата. Подобри од Лејкерс ноќеска беа кошаркарите на Атланта и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес Лејкерс го претрпе четвртиот пораз на последните пет натпревари во НБА лигата. Подобри од Лејкерс ноќеска беа кошаркарите на Атланта и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес лејкерс го претрпе четвртиот пораз на последните пет натпревари во НБА лигата. Подобри од Лејкерс ноќеска беа кошаркарите на Атланта и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес лејкерс го претрпе четвртиот пораз на последните пет натпревари во НБА лигата. Подобри од Лејкерс ноќеска беа кошаркарите на Атланта и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Лејкерси го запишаа четвртиот пораз во последните пет мечеви и се ставија во незгодна позиција во борбата за плеј-оф. По ова гостување кај Атланта се најдоа на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес лејкерс го претрпе четвртиот пораз на последните пет натпревари во НБА лигата. Подобри од Лејкерс ноќеска беа кошаркарите на Атланта и ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес лејкерс го претрпе четвртиот пораз на последните пет натпревари во НБА лигата. Подобри од Лејкерс ноќеска беа кошаркарите на Атланта и ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес лејкерс го претрпе четвртиот пораз на последните пет натпревари во НБА лигата. Подобри од Лејкерс ноќеска беа кошаркарите на Атланта и ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Екипата на Лос Анџелес лејкерс го претрпе четвртиот пораз на последните пет натпревари во НБА лигата. Подобри од Лејкерс ноќеска беа кошаркарите на Атланта и ...
  сите 27 | | | веќе видена