Бостон

  во

  Белгискиот фудбалер Раџа Наинголан денеска изјави дека беше приморан да ја напушти Рома откако челниците на клубот преговараа со многу клубови зад негов грб. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Новата сезона во НБА лигата започна со две домашни победи на Бостон Селтикс и Голден Стејт Вориорс кои пред своите гледачи беа подобри од Филаделфија 76, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Со натпреварот Бостон – Филаделфија кој заврши со победа на домашната екипа, ноќеска беше отворена сезоната 2018/19 во најсилната светската кошаркарска лига. ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Со натпреварот Бостон – Филаделфија кој заврши со победа на домашната екипа, ноќеска беше отворена сезоната 2018/19 во најсилната светската кошаркарска лига. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Кошаркарите и раководството на Голден стејт вориорс ги добија шампионските прстени, кои се одликуваат со иновативен дизајн што овозможува менување на изгледот, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Со натпреварот Бостон – Филаделфија кој заврши со победа на домашната екипа, ноќеска беше отворена сезоната 2018/19 во најсилната светската кошаркарска лига.До ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Голден стејт со победа од 108:100 над Оклахома ја почна новата сезона во НБА, убедлив триумф славеше Бостон селтикс кој беше подобар од Филаделфија.Стартуваше ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Со натпреварот Бостон – Филаделфија кој заврши со победа на домашната екипа, ноќеска беше отворена сезоната 2018/19 во најсилната светската кошаркарска лига. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Голдент стејт вориорс ја отвори новата сезона според очекувањата, со триумф над Оклахома од 108:100. Предводени од Стеф Кари и Кевин Дурант, „воините“ одолеаја ...
  сите 53 | | | веќе видена