Бостон

  во

  Обложувалниците на Sport Life воведоа интересни новитети за време на плејофот во НБА лигата, па сега во проширениот додаток за најсилната баскет лига на светот ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Дури и поединците со силен карактер не се во состојба да изедат само еден чипс. Иако високата содржина на сол и маснотии во грицките е неодолива, истражувачите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Алекс Попстефанија, по потекло од Охрид, бил дел од меѓународниот тим кој ја направи првата форографија од Црна дупка што деновиве му беше претставена на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Охрид/Бостон, 16. април 2019 (ИНПРЕС) – Ова откритие е потврда на Ајнштајновата теорија на гравитација, во овој случај многу голема маса собрана на мал ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Познатата актерка и нејзиниот сопруг денеска се појавија пред судот во Бостон , каде требаше да бидат испрашани во врска со големата афера за давање мито за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Полноќниот експрес ви нудиме мини-анализи од два кошаркарски мечеви кои се играат од плејофот во кошаркарската НБА лига, како три од хокерската НХЛ. ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Тим на истражувачи од Универзитетот во Бостон дизајнираа уред што го нарекоа акустичен метаматеријал, а кој блокира 94 одсто од дојдовните звуци. Се работи за ...
  | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одигрaни четири натпревари од плејофот. Портланд кој е ослабен и игра без Јусуф Нуркиќ кој е надвор од терените поради ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Бостон со победа на домашен паркет од 84-74 против Индијана го отворија плеј-оф разигрувањето во НБА лигата. Пресудна за победата на Бостон беше ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Интересно видео од австралискиот град Бостон, покажува како кенгур секоја вечер оди во едно домаќинство и одмора во дневната соба. Единствениот начин да не ...
  сите 2 | | | веќе видена