Бостон

  во

  Играчите на Сан Антонио и на Оклахома синоќа одиграа одличен натпревар, а Спарс стигнаа до победа по дури две продолженија. Ова беше 25-та победа за Спарс ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Сан Антонио спарс го доби исцрпувачкиот дуел со Оклахома сити тандер на продолженија со конечни 154:147. Центарот на спарси, Ламаркус Олдриџ одигра меч за ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Како игра Никола Јокиќ ќе биде навистина неправда ако не биде изгласан за „Ол-Стар“ натпреварот (19-ти февруари). Јокиќ блесна и против Клиперси, запиша нов ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Селтикси против Пејсерси ја добија секоја четвртина, на паузата играчите на Бред Стивенс веќе имаа двоцифрена предност од 68:53. Разликата само растеше, Бостон ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Десет натпревари се одржаа НБА лигата во изминатата ноќ. Далас го победи Феникс со 104:94, а Лука Дончиќ на тимот кој го предводи Игор Кокошков уфрли 30 поени. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Лука Дончиќ одигра уште еден меч во кој оствари нов подвиг. Дебитантот беше незадржлив и даде 30 поени во победата на Далас против Феникс од 104:94. На ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Младите играчи на Лос Анџелес Лејкерс изминатава вечер докажаа дека можат да бидат исклучително квалитетни и без Леброн Џејмс во тимот, а тоа посебно го ...
  сите 65 | | | веќе видена