(Видео) Сиксерс преку Мајами до седмоот место на Истокот, Чикаго на летен одмор ја испрати Атланта


Филаделфија го освои седмото место во Источната конференција во НБА лигата, а са осмото ќе играат Чикаго Булас и Мајами Хит. Изминатата ноќ, дуелот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Најдобриот македонски кошаркар во моментов и воедно наш репрезентативец Ненад Димитријевиќ е прогласен за МВП на регуларниот дел во овогодинешното издание на ...
| | веќе видена | слични

Уникс Казањ на Ненад Димитријевиќ издвојува уште една победа над Самара (77:64) во четвртфиналната рунда на плејофот во ВТБ лигата. Димитријевиќ е МВП на ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на натпреварот меѓу Уникс и Енисеј, на Димитријевиќ му беше доделено признанието за најкорисен играч во лигата.Димитријевиќ одигра 35 натпревари за ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ го доби признанието за најкорисен кошаркар (МВП) во регуларниот дел од сезоната во ВТБ лигата . Играчот на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитијевиќ е официјално е крунисан за најдобар играч во ВТБ лигата во оваа сезона. Ова признание се однесува за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 166 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 147 | | | веќе видена

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 98 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 136 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Сиксерс преку Мајами до седмоот место на Истокот, Чикаго на летен одмор ја испрати Атланта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: