Бостон

  во

  Актуелниот шампион, Голден Стејт ќе биде уште посилен во новата сезона, „Воините" потпишаа со Ол-стар центарот Демаркус КазинсОткако Леброн Џејмс заврши во Лос ...
  сите 50 | | | веќе видена

  НБА составот Лос Анџелес Лејкерс изминативе неколку години не беше на посакуваното ниво и беше далеку од врвот и битката за трофејот, но по се изгледа тоа ќе ...
  сите 80 | | | веќе видена

  А на првуиот ден од месец јули, официјализирани се и првите трансфери, но и првите договори во НБА лигата - Арон Бејнс ќе остане во Бостон селтикс, затоа што ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Изборите биле проследени од голема излезеност од 98 проценти, а Александрија освоила 57,5 проценти од гласовите. Локалните избори во Њујорк биле вистинско ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Децата koi сакаат да слушаат музика на преносни уреди со помош на слушалки (паметни телефони, таблети) се изложени на се почест ризик да го изгубат слухот – се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Раководството на НБА лигата како по обичај секоја година ги прогласува најуспешните на крајот од сезоната. Така и овој пат, беа прогласени сите најдобри ...
  сите 8 | | | веќе видена