Бостон

  во

  Роботичката компанија „Бостон динамикс“, која е веќе глобално позната по своите роботски кучиња, објави нова, малку застрашувачка снимка во која демонстрира ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Легендата на НБА лигата, Шекил О’Нил се намачил да го изговори името и презимето на хрватскиот кошаркар Бојан Богдановиќ. О’Нил е постојан коментатор во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Легендата на НБА лигата, Шекил О’Нил се намачил да го изговори името и презимето на хрватскиот кошаркар Бојан Богдановиќ. О’Нил е постојан коментатор во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Милвоки Бакс, Хјустон Рокетс и Бостон Селтикс дојдоа до вторите плејоф пресметки против Детроит Пистонс, Јута Џез и Индијана Пејсерс со што направија значаен ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Екипата на Хјустон стигна до нова рутинска победа против Јута од 118:98 и поведе со 2:0 во серијата од Западната конференција во плеј-офот. „Ракетите“ водеа ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Uber за време на велигденските празници од вендинг машини инсталирани во своите автомобили ќе “дели“ бесплатни чоколадни јајца во одбрани градови во САД. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Екипата на Хјустон стигна до нова рутинска победа против Јута од 118:98 и поведе со 2:0 во серијата од Западната конференција во плеј-офот. „Ракетите“ водеа ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Џејмс Харден имаше уште еден одличен натпревар, а Хјустон и во вториот меч славеше убедлива победа против Јута, овој пат од 118:98. Хјустон уште во првата ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Изминатата ноќ екипите на Хјустон Рокетс, Милвоки Бакс и Бостон Селтикс ја искористија уште еднаш предноста на домашниот терен и против своите опоненти поведоа ...
  сите 45 | | | веќе видена