БиХ

  во

  Европската комисија предложи седум нови земји меѓу кои Саудиска Арабија да се стават на црната листа на ЕУ со држави што не се борат доволно со перење пари и ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Претседателот на Косово, Хашим Тачи, изјави дека во Вашингтон добил јасни пораки дека без суспендирање на царините од 100 отсто на стоката од Србија и БиХ, не ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Шабан Шаулиќ загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија. Во текот на богатата кариера во медиумите и од публиката беше наречен „крал на народната ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Што ги спречува Србија и Косово да постигнат договор како што тоа го направија Грција и Република Северна Македонија, праша денеска претседавачот со ...
  сите 45 | | | веќе видена