БиХ

  во

  Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 950.708 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 48.311, а оздравеле 202.826 луѓе. – ...
  сите 797 | | | веќе видена

  Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 950.708 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 48.311, а оздравеле 202.826 луѓе. – ...
  сите 797 | | | веќе видена

  Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 950.708 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 48.311, а оздравеле 202.826 луѓе. – ...
  сите 797 | | | веќе видена

  Активисти на волонтерскиот сервис на Кантоналниот штаб за цивилна заштита на Горажде, ги посетија и им дадоа пакети прехранбени и хигиенски производи во овие ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Светската здравствена организација предупреди дека има речиси експоненцијална прогресија на пандемијата предизвикана од новиот коронавирус, што ќе го зголеми ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Амбасадата на САД во Приштина соопшти денеска дека косовските власти добиле јасен сигнал од САД дека таксите за стока од Србија и БиХ мора да бидат целосно ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Државите во светот се во војна со коронавирусот, за чие лечење, терапијата и вакцината сè уште се бараат. Владите во одредени балкански држави користат разни ...
  сите 91 | | | веќе видена

  И покрај забраната за движење и полициските часови во балканските земји поради пандемијата на коронавирусот, арамиите, сепак, целосно не се предаваат. Така е и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Шефот на дипломатијата на Европска Унија, Жозеп Борел синоќа ја поздрави одлуката за целосно укинување на таксите за артикли од Србија и од Босна и ...
  сите 168 | | | веќе видена