БиХ

  во

  Министерот за трговија и индустрија на Косово Ендрит Шаља вели дека претседателот Хашим Тачи не може да дава ветувања за укинување на таксата од 100 отсто на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Претседателите на Нова српска демократија, Андрија Мандиќ и Демократската народна партија, Милан Кнежевиќ, покренаа иницијатива кај српскиот претседател, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателите на Нова српска демократија, Андрија Мандиќ и Демократската народна партија, Милан Кнежевиќ, покренаа иницијатива кај српскиот претседател, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Новинарка од босанскиот медиум „Журнал“ успеала да се стекне со диплома од средно медицинско училиште во Сански Мост за само две недели, а притоа не ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Новинарка од босанскиот медиум „Журнал“ успеала да се стекне со диплома од средно медицинско училиште во Сански Мост за само две недели, а притоа не ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Азра Омеровиќ, новинарка од босански „Журнал“ за само 17 дена успеала да добие диплома од средното медицинско училиште во Сански Мост, пренесуваат тамошните ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Азра Омеровиќ, новинарка од босански „Журнал“, за само 17 дена успеала да добие диплома од средното медицинско училиште во Сански Мост, пренесуваат тамошните ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Eкс шведскиот премиер и некогашен висок претставник на меѓународната заедница во БиХ, Карл Билт, го „навлече“ бесот со твит на кој, како што проценија бројни ...
  сите 14 | | | веќе видена