БиХ

  во

  Полицијата во Бања Лука синоќа ги приведе браќата Нермин и Армин Ќулум, кои ширум Европа важат за безбедносно интересни личности. Како што дознава Аваз, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев во пресрет на отворањето на Генералното Собрание на ЕБОР во Сараево, БИХ оствари средба со ...
  | | веќе видена | слични

  Клучната битка за одбраната на Сараево против налетот на Југословенската народна армија се одвиваше на денешен ден, 2-ри мај 1992-ра година. На денешен ден се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сите служби на Босна и Херцеговина задолжени за заштита и спасување од денеска се ставени во состојба на зголемена готовност, поради опасност следната недела ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Заменик помошникот на американскиот државен секретар, Метју Палмер изјави дека Белгард и Приштина во решавањето на косовскиот проблем може да се послужат со ...
  сите 8 | | | веќе видена