БиХ

  во

  Со референдумот, Македонците не го купуваат своето членство во две моќни организации, како што сакаат националистите да ја претстават состојбата. Со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Автобус кој превезувал средношколци од источно Сараево, БиХ, се судрил утринава со камион во Италија, а во несреќата еден од возачите на автобусот загинал, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во Крива Паланка вечер ќе биде отворено 10. јубилејно издание на меѓународниот театарски фестивал „Св.Јоаким Осоговски“ со официјално доделување на признанието ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Трагичната несреќа се случила на автопатот А21 на делницата Торино – Бреша. На дел од патот кон Бреша автобусот полн со ученици удрил во товарно возило. ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Автобус со средношколци од БиХ се судри во петокот наутро со камион во Италија, при што загина еден од возачите на автобусот, додека најмалку 16 деца беа ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Државата со помош на Светска банка ко - финансира основање на бизнис акцелератори Разговаравме со трите конзорциуми што деновиве добија државно ко - ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Незгодната повреда на коленото го одвоио Сеад Колашинац од теренот. Имено репрезентативецот на БиХ се повреди во натпреварот Купот на Шампионите против Челзи, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
  сите 76 | | | веќе видена