БиХ

  во

  Претседателскиот кандидат на владеачката коалиција, Стево Пендаровски во интервју за хрватски „Јутарњи Лист“ вели дека Македонија е далеку од рамноправно ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Стоматолошката комора на Македонија е домаќин на Вториот политички состанок на европските стоматолози што ќе се одржи денеска во Скопје.На состанокот ќе се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Сабина Селимовиќ и Самра Кешиновиќ, австриските државјанки со потекло од Босна и Херцеговина, кои западните медиуми ги нарекле "невести на џихадот", изразиле ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Заменик помошникот државен секретар на САД, Метју Палмер изјави дека САД се посветени на постигнување траен договор меѓу Белград и Приштина, кој подразбира ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Заменик помошникот државен секретар на САД, Метју Палмер изјави дека Америка е посветена на постигнување траен договор меѓу Белград и Приштина, кој подразбира ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Заменик помошникот државен секретар на САД, Метју Палмер изјави дека Америка е посветена на постигнување траен договор меѓу Белград и Приштина, кој подразбира ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Заменик помошникот државен секретар на САД, Метју Палмер изјави дека САД се посветени на постигнување траен договор меѓу Белград и Приштина, кој подразбира ...
  сите 67 | | | веќе видена

  ФК Сараево во чии редови настапува македонскиот интернационалец Крсте Велковски од денеска има виетнамски сопственици. Според информацијата од БиХ, мнозинскиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Заменик помошникот државен секретар на САД, Метју Палмер изјави дека Америка е посветена на постигнување траен договор меѓу Белград и Приштина, кој подразбира ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, во интервју за „Фајненшл Тајмс“ дека Европската комисија го потценила влијанието на Кина во Западен Балкан. Тој ...
  | | веќе видена

  ТЕЦ Осломеј и ТЕЦ Битола во Македонија се само две од вкупно 16 електрани на јаглен во Западен Балкан, кои загадуваат со алармантно високи нивоа на сулфур ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, во интервју за „Фајненшл Тајмс“ дека Европската комисија го потценила влијанието на Кина во Западен Балкан. Тој ...
  сите 2 | | | веќе видена