БиХ

  во

  Преспанскиот договор би било подобро да беше постигнат порано бидејќи со тоа би се забрзал евроатланскиот пат на Република Македонија, а со тоа и нејзината ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Синоќа во 19:45 часот на Улицата „Цар Душан“ дошло до експлозија во возило во движење. Во експлозијата настрадал 48-годишниот Ненад Б. од претходно познат на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Синоќа во 19:45 часот на Улицата „Цар Душан“ дошло до експлозија во возило во движење. Во експлозијата настрадал 48-годишниот Ненад Б. од претходно познат на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Синоќа во 19:45 часот на Улицата „Цар Душан“ дошло до експлозија во возило во движење. Во експлозијата настрадал 48-годишниот Ненад Б. од претходно познат на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Неверојатна глетка: Огромен волк му го „покажува“ патот на автомобил (Видео) Жител на Источен Дрвар, БиХ, снимил волк додека возел автомобил. Авторот го ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Магазинот Форбс ја објави листата на најдобри земји за бизнис за оваа година, при што Македонија е рангирана како една од најслабите. Од регионот Словенија е ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Во денешната главна статија на „Ал Џезира“ за тоа кој настан ја одбележа 2018-та на Балканот на прво место е потпишувањето и спроведувањето на Преспанскиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, и началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски, денеска имаа предновогодишна средба со ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски денеска имаа предновогодишна средба со ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски денеска имаа предновогодишна средба со ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски денеска имаа предновогодишна средба со ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски денеска имаа предновогодишна средба со ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски денеска имаа предновогодишна средба со ...
  сите 101 | | | веќе видена