БиХ

  во

  Прашања поврзани со безбедносните потреби на еврејските заедници, мерките кои агенциите за спроведување на законот во Западен Балкан, во соработка со локалните ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Прашања поврзани со безбедносните потреби на еврејските заедници, мерките кои агенциите за спроведување на законот во Западен Балкан, во соработка со локалните ...
  сите 19 | | | веќе видена

  До крајот на 21 век многу земји ќе изгубат значителен дел од својата популација. Поради иселување, низок наталитет, многу земји ќе имаат драматично помалку ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Над 70 проценти од македонските научни умови заминуваат во странство. Потенцијалот на македонските млади научници и знаењето кое го градат тука ги прави ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дербито на 17. коло во Премиерлигата на Босна и Херцеговина помеѓу Зрињски од Мостар и Сараево заврши со 2:2 по драматични пресврти, напната атмосфера и пенал ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Крсте Велкоски ја продолжува гол серијата во тимот на Сараево. Напаѓачот кој доби покана за враќање во репрезентативниот состав, погоди во ремито 2:2 против ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Го победивме Косово во Европската мрежа на оперативен систем за пренос на електрична енергија (ENTSO-E). Ова е мала победа за нас, среќни сме бидејќи Косово не ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Српскиот претседател, Александар Вучиќ денеска се заблагодари на Македонија. Вели дека го победиле Косово во Европската мрежа на оперативен систем за пренос ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Душица Илиќ, попозната како пророчицата Клеопатра, во домашната јавност се појави на почетокот на деведесеттите години, паралелно со воените судири на ...
  сите 2 | | | веќе видена