Албанците

  во

  Во Собранието денеска е формирана Комисијата за помирување, на иницијатива на независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“. ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Во Собранието се одржува координативната средба за формирање на комисијата за помирување и интеграција на иницијатива на независната пратеничка група. Кратко ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Бришењето на Манифестот на Асном во Преамбулата на Уставот значи бришење на еден конституивен елемент, додека впишувањето само на Прогласот практично нема ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Груевски не успева да стигне од едно на друго судско рочиште, поради многуте случаи на СЈО во кои е обвинет. Дури и рочиштето каде се слушаа „бомбите“ заврши ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Во суд денеска се слушаа „бомбите“ на рочиштето за предметот „Титаник“ на СЈО, а меѓу разговорите од пред локалните избори во 2013 година, имаше и разговор на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Полицијата најави дека ќе разговара со двете навивачки групи од Тетово со цел како што вели министерот Оливер Спасовски да се спречи прелевање на нивните ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Граѓанската иницијатива „DontYou20Me“ го притиска лидерот на ДУИ Али Ахмети да поднесе амандман на уставните измени со кој во Уставот да стои албански јазик, а ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Имено, Приштина сака членство во таа меѓународна организација, а прилика за тоа е Собранието на Интерпол што треба да се одржи на 20 ноември. Како што наведува ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Речиси по три децении управување „одозгора“ или примена на различни концепти и стратегии на „Западот“, нивно повторување на мантрите за нашите европерспективи, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Лично очекувам жесток одговор од пратениците на ВМРО ДПМНЕ за уставните измени – порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево во интерву за ...
  сите 195 | | | веќе видена

  Ова е последната анимација што можете да ја прикачите на вашата фотографија на Фејсбук профилот. Албанците во Македонија започнаа кампања на социјалните мрежи, ...
  сите 19 | | | веќе видена